  • Cotherm ELE14IN800UNV 1 3/4" 14" 3kw Incoloy Immersion Heater
Elements & Thermostats
Elements & Thermostats
  • Caleffi TLSC/542794 Dual Thermostat 25 - 65c
  • Secure Sce100-000 E7 Smart Immersion Heater Control
  • Alternative 95612599 11" Rod Type Thermostat
  • Ariston 65101884 3kW Heating Element with Anode
  • Alternative 95612026 11" Rod Type Thermostat
  • Heatrae Sadia 95606963 Lower Element Kit
  • Alternative 1 3/4" 3kW Unvented Immersion Heater
  • Cemco Immersion Heater Thermostat
  • Crown Water Heaters 3kW Unvented Immersion Heater
  • Heatrae Sadia 95606920 1" Immersion Heater White Cap - 3KW
  • Cotherm TSR00014 11" TSR Dual Function Rod Thermostat